برخی بازیکنان کرایه رفت و آمد ندارند
۲۸ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی رزمی

خبرگزاری فارس: عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان از وضعیت موجود در این تیم به شدت ناراضی است.

عبدالله ویسی در مورد مشکلات مالی استقلال خوزستان و اینکه اعضای تیم مطالبات خود را دریافت نکردند و اقدام به اعتصاب کرده‌اند، گفت: متاسفانه در مورد تیم ما اتفاقات خوبی نیفتاد و اوضاع مناسب نیست. همه سعی و تلاش ما این بود که به تیم کمک کنیم، اما چیزی که می‌خواستیم اتفاق نیفتاد و دیروز هم بازیکنان به دلیل مشکلات موجود تصمیم گرفتند تمرین نکنند. از موسی کولی‌بالی بعد از بازی با فولاد خوزستان خبر نداریم. دیروز بازیکنان با مدیریت جلسه گذاشتند، اما آن‌ها اعلام کردند امیدواریم در آینده اتفاق خوبی بیفتد که این مسئله رضایت بازیکنان را در بر نداشت. ۹ ماه است خبری از پول نیست. سال قبل هم به بازیکنان گفتند امیدواریم در آینده اتفاقات خوبی بیفتد و امسال هم آن‌ها را به آینده امیدوار کردند. این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که بازی‌های حساسی در لیگ داریم و باید در مرحله نیمه نهایی جام حذفی بازی کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: نمی‌خواهیم شعار بدهیم و فیلم بازی کنیم. شاید اگر مربی دیگری بود این کار را نمی‌کرد، اما من از بازیکنانم خجالت می‌کشم و نمی‌توانم از آن‌ها بخواهم از تصمیم‌شان منصرف شوند. واقعا اوضاع ما خوب نیست. شاید مردم باور نکنند وقتی ما می‌گوییم برخی از بازیکنان کرایه ماشین و پول رفت و آمد ندارند و پیش خودشان بگویند مگر می‌شود یک فوتبالیست کرایه ماشین نداشته باشد، اما به والله می‌گویم این اتفاق افتاده و برخی از بازیکنان ما پول اینکه از خوابگاه به ورزشگاه بیایند را ندارند.

سرمربی استقلال خوزستان در مورد اینکه در یکی دو سال اخیر بازیکنان استقلال خوزستان قبل از بازی‌های مهم اعتصاب کرده‌اند، اما در ادامه به تمرینات بازگشتند، گفت: شاید این بار هم این اتفاق بیفتد. اما این تنها کاری است که بازیکنان می‌توانند به وسیله آن اعتراض کنند و حرف‌شان را بگویند. در مورد غیبت بازیکنان، می‌گویند گزارش بدهید تا از بازیکن شکایت کنیم. کولی‌بالی ۸۰ درصد پولش را باید دریافت می‌کرده، اما این اتفاق نیفتاده حالا می‌خواهیم از بازیکن شکایت هم کنیم. بازیکنی که قرارداد بسته بر اساس آن برنامه‌ریزی انجام داده و اقدامات مالی کرده است. در این وضعیت نباید از آن‌ها توقع داشته باشیم که بی‌تفاوت باشند. خود من ۹ ماه است ریالی دریافت نکرده‌ام. در همه جا اول از همه به مربی پول می‌دهند، اما ما اینجا نفر آخر هم نبودیم و یک ریال هم نگرفته‌ایم. پس از قهرمانی استقلال خوزستان به من گفتند از تیم برو و، چون من را نخواستند این کار را کردم و حالا در شرایطی که تیم پول نداشت و با هزار بدبختی روبرو بودم برگشتم تا کمک کنم، اما این مشکلات وجود دارد.

وی افزود: خوزستانی‌ها یک فوتبال دارند که آن را هم نابود می‌کنند. یا می‌خواهند من را تحت فشار بگذارند که دچار مشکل شوم یا اینکه می‌خواهند تیم را تحت فشار بگذارند و تیم را دچار مشکل کنند. این همه مشکلات در شرایطی است که ۷۰ درصد ثروت این کشور برای خوزستان است، ولی این مشکلات وجود دارد. در صحبت‌ها گفته می‌شود ۳۰ درصد پول بازیکنان پرداخت شده است و فلان تیم هم ۳۰ درصد پول داده، اما دیگر نمی‌گویند که ۳۰ درصدی که فلان تیم پرداخت کرده از کل پول بازیکنان ما هم بیشتر بوده است. ما این مشکلات را داریم و با این وضعیت کار می‌کنیم.

ویسی در مورد اینکه برخی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که به نظر می‌رسد خیلی‌ها دوست دارند این تیم سقوط کند، تصریح کرد: واقعا شاید دوست دارند تیم بیفتد. مشکل همین جاست. امیدوارم مسئولان کمک کنند تا این مشکلات حل شود. ما در مقابل مردم وظیفه داریم بهترین عملکرد را داشته باشیم و بایک مشکل تیم حل شود.

وی در مورد اینکه اسپانسری خواهان گرفتن تیم بود و چرا وقتی قصد هزینه کردن نداشتند تیم واگذار نشد، عنوان کرد: حرف ما هم همین است. وقتی باشگاه داشت، تیم را واگذار می‌کردند. این مسئله ایرادی ندارد و اگر اتفاق خوبی بیفتد برای مردم است. ما باید اقدامی کنیم که باعث خوشحالی مردم شود. وقتی چیزی برای مردم است ما نمی‌توانیم اقدامی کنیم و بگوییم دلمان می‌خواهد این طور شود. باید به فکر مردم باشیم و نتیجه بگیریم که آن‌ها را خوشحال کند.


مطالب پیشنهادی