خوشحالم که در تبریز هستم
۳۰ام دی ۱۳۹۶ ورزشی رزمی

خبرگزاری تکواندو و ورزش های رزمی: مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: با کمک تمام مردم ایران و آذربایجان که حدود ۲۵ میلیون آذری‌زبان را شامل می‌شود، باشگاهی می‌سازیم که نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا قابل احترام باشد.

ارتورول سالام عصر امروز به همراه مصطفی آجورلو در هتل کایا تبریز حضور پیدا کرده و قرارداد خود را با تراکتورسازی امضا کرد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ابتدای این نشست اظهار کرد: وارد اتفاق بزرگی در فوتبال ایران می‌شویم. تراکتورسازی نیز وارد دوران جدیدی می‌شود. به گذشته خودمان آگاه هستیم. از تمام افرادی که در این مدت برای تراکتورسازی زحمت کشیدند تشکر می‌کنیم.

وی افزود: من از سال گذشته با ۲ مربی کار کرده‌ام، که از هر دوی آن‌ها یعنی امیر قلعه‌نویی و یحیی گل محمدی تشکر می‌کنم که همچون آقایان تونی اولیویرا، مجید جلالی، رسول خطیبی و دیگر مربیان برای تراکتورسازی زحمت کشیدند. امروز با تکیه بر تاریخ ۵۰ ساله تراکتورسازی، وارد عصر جدیدی می‌شویم.

آجورلو در ادامه تصریح کرد: ما دوران جدید تراکتورسازی را به کمک هواداران، لطف خدا و برادر عزیزم سالام شروع می‌کنیم. بخش اعظمی از بدهی‌های این تیم را پرداخت کرده‌ایم و بخش دیگر را نیز پرداخت می‌کنیم. با کمک تمام مردم ایران و آذربایجان که حدود ۲۵ میلیون آذری‌زبان را شامل می‌شود، باشگاهی خواهیم ساخت که نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا قابل‌احترام باشد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در رابطه با حضور سالام در تبریز گفت: بسیار خوشحالم که امروز آقای سالام که هم از نظر روحی و هم جسمی سلامتی کامل دارند را به شما معرفی کنم. مردی که به کمک خدا و همه شما و ما این عصر جدید را خواهد ساخت. همان‌طور که بورسا اسپور را قهرمان کرده است، ناچار است که تراکتورسازی را نیز قهرمان کند. من به او و همکارانش گفتم که آدم پرتوقعی هستم و به قهرمانی در ایران بسنده نمی‌کنیم. این پرچم باید قهرمان آسیا شود.

وی افزود: مربی‌گری در بشیکتاش و بسیاری از تیم‌های دیگر جزو افتخارات این مربی است. در پایان به عنوان یک خدمتگزار فوتبال ایران، سینه‌ام را سپر می‌کنم مثل شهید باکری که در جنگ سینه‌اش را سپر کرد و شرایطی که امروز شرایط گذر است را می‌پذیرم و به دوستانی هم که مایل نیستند تراکتورسازی از این پیچ گذر کند، می‌گویم که ما تصمیم گرفته‌ایم برای سرفرازی تراکتورسازی به عقب بازنگردیم.

آجورلو در ادامه خاطرنشان کرد: من در تهران و در ایام کار، بیش از ۱۸ ساعت برای تراکتورسازی کار می‌کنم تا مشکلات مالی و اقتصادی این باشگاه حل شود و هرگز خسته نشدم و خسته نخواهم شد، چون هدف من سربلندی مردم آذربایجان است. مگر مقام معظم رهبری نفرمود که آذربایجان سر ایران است؟ آذربایجان باید سر بلند ایران باشد. ما دلمان را در عصر جمعه با امام زمان (عج) گره می‌زنیم و جز خدا هیچ اندیشه‌ای در ذهن ما نیست.

خوشحالم که در تبریز هستم

در ادامه این نشست سالام با اشاره به استقبال هواداران تراکتورسازی اظهار کرد: از این علاقه‌ای که نشان داده‌اید تشکر می‌کنم و یک تشکر ویژه هم از مدیرعامل باشگاه دارم که فکرشان خیلی زیباست. از اینکه در تبریز حضور دارم خیلی خوشحال هستم، می‌دانید چرا خوشحالم؟ چون این تیم گذشته خیلی خوب و ۲۵ میلیون هوادار دارد. از اینکه سرمربی این تیم شدم خیلی خوشحال هستم. وقتی‌که دوستانم در ترکیه پرسیدند کجا می‌روید، گفتم جایی می‌روم که تیمش بیشترین هوادار را دارد.

وی افزود: خواستم در یک آداب‌ورسوم جدا و باشگاه جدا از کشور خودم ایفای نقش کنم، اما اتفاقاتی که از شب گذشته تا الان رخ داده، نشان داده است که من در واقع با اینکه در کشور دیگری هستم، اما انگار در کشور خودم هستم. اگر فکر می‌کردم با انسان‌های دیگری کار خواهم کرد، حالا دیدم که با انسان‌هایی مثل خودم کار می‌کنم و این مرا نسبت به آینده خیلی امیدوار کرد.

سالام در ادامه گفت: همه ما انسان هستیم و وقتی به جای دیگری می‌رویم باید به آنجا عادت کنیم البته این موضوع کمی زمان بر است، ولی ما دیدیم که نیازی به این زمان نداریم. یک واقعیت هست که نتایج تیم ما خیلی کمتر از خواسته هوادارنمان است و این مشکل از طرف آن‌هایی که در باشگاه ایفای نقش می‌کنند یا مربی قبلی نیست. مدیرعامل باشگاه هم می‌گوید که تراکتورسازی پس از گذشته سختی که داشته الان روی پای خودش ایستاده است.

سرمربی جدید تراکتورسازی در ادامه خاطرنشان کرد: برای آینده مسئولیت بزرگی داریم. تمام کارکنان باشگاه، آقای آجورلو، بازیکنان و کادر فنی، هواداران، شما اصحاب رسانه، مردم تبریز و تمام کسانی که دلشان با تراکتورسازی است، باید تلاش کنیم در مدت کمی شرایط حال را از میان برداشته و تیممان را هر چه سریع‌تر سرپا نگه داریم. ابتدا باید از شرایط کنونی خارج شده و تا جایی که بتوانیم بالا می‌رویم و برای آینده هدف بالاتری قرار می‌دهیم.

وی در رابطه با برنامه خود در تراکتورسازی گفت: درست نیست که زیاد حرف بزنم، چون زمان کار است و نه زمان حرف، وقت سازندگی و کار است و باید تلاش کنیم. با اینکه اینجا هستم و صفحه‌ای دیگر در زندگی‌ام باز می‌کنم، از تمام کسانی که اینجا هستند و آقای آجورلو که برای من عزیز هستند و کسانی که در ترکیه با هم بودیم و کسانی که از ته دل من را دوست دارند تشکر می‌کنم. خدا ما را شرمنده نکند، مسئولیتمان بزرگ است و این را می‌دانیم. من و دوستانم قرار است خیلی کار کنیم، چون مسئولیتی را بر عهده می‌گیریم و کسانی که به ما اعتماد کردند، سرشان را پایین نمی‌گیرند و این را به شما قول می‌دهم.

سالام خاطرنشان کرد: کارمان فوتبال است و هر یک از ما هم اهل فوتبال هستیم. این را هم نباید نادیده گرفت که در ایران هم مثل ترکیه فوتبال را خیلی دوست دارند و فوتبال مردم و جامعه را به هم نزدیک می‌کند، اینجا ۳ کشور دوست ایران، آذربایجان و ترکیه با هم برادر هستیم و می‌خواهیم که این رابطه بهتر شود و برای این مسئله تلاش می‌کنیم و به خاطر همین فوتبال یک روند و شرایط دیگری دارد.

سرمربی جدید تراکتورسازی در ادامه گفت: در پایان می‌خواهم بگویم که از همه شما متشکرم به خاطر علاقه‌ای که نشان دادید، از آقای آجورلو و تمام همکارانشان تشکر می‌کنم. به این اعتقاد دارم که همه چیز قرار است بهتر شود.

پس از امضای قرارداد همکاری بین سالام و تراکتورسازی، مصطفی آجورلو گفت: این قرارداد کاغذ است و ما به آن احترام می‌گذاریم چراکه آن را امضا کردیم، اما فراتر از آن ما به هم قول همکاری دادیم و تا زمانی که تراکتورسازی را قهرمان ایران و آسیا نکنیم دست بر نداریم.

سالام نیز گفت: همه نیت خوبی دارند و قلب همه شما پاک است و جایی که این همه انسان خوش‌نیت حضور دارند، امید دارم که خدا هم به این مردم کمک می‌کند.


مطالب پیشنهادی